Путін раптово відкликав прикордонників. Тепер ніхто не охороняє Курили

Федеральна служба безпеки РФ зняла режим прикордонної зони з кількох територій Сахалінської області, в тому числі частково на трьох з чотирьох південнокурильських островів, на які претендує Японія.

Тепер від прикордонного режиму звільнені острів Монерон і острів Тюленій, а також ділянки Південно-Курильського (острів Кунашир), Курильського (острів Ітуруп) і Північно-Курильського (острів Парамушир і Шикотан) районів, передає ТАСС з посиланням на регіональне прикордонне управління ФСБ.

За даними прес-служби, відповідний наказ ФСБ РФ набрав чинності 4 грудня 2016 року. «Тепер оформлення перепустки для в'їзду (проходу) громадян і транспортних засобів на визначені території не потрібно. У разі необхідності відвідування інших територій, де встановлена прикордонна зона, порядок в'їзду (проходу) залишився той же», − уточнила прес-служба.

Тим не менш, у російських ЗМІ вже почали досить жваво обговорювати цей процес. Цікаво, що більшість росіян висловлюють точку зору, яка суперечить офіційній позиції влади і запитують один одного: «А земельку російську з людьми продадуть, чи без них?». Навіть деякі ЗМІ проводять й опитування серед читачів. І запитання тут не завуальовані, а прямі. Ось наприклад: «А ви – «ЗА» мирний договір з Японією? Чи вона ще повинна за Порт-Артур і Цусіму відповісти?»

 

А тим часом у Токіо вже поспішили заявити, що якщо Росія і Японія остаточно домовляться щодо спірних Курильських островів, то на них може з'явитися військова база США. А тому деякі експерти вважають, що такі наміри Японії можуть поховати переговори між нею та Росією навколо Курильських островів. Так чи ні, а підготовка до офіційного оголошення щодо досягнутих домовленостей між двома країнами йде повним ходом. Деякі аналітики припускають, що Росія може висунути обов`язкове застереження-умову стосовно не розташування на цих островах будь-яких військових баз. Але, погодьтеся, теж дивна думка – якщо вже ці острови юридично і фактично належатимуть не Росії, то про які узгоджені ультиматуми можна вести мову.

курильские острова

курильские острова рус

 

Якби там не було, а зрозуміло одне − сторони домовилися між собою, а отже мирний договір між Росією і Японією стає реальністю. У хід пішли PR-інструменти різної сили і спрямованості. Одні працюють на якнайскоріше настання позитивних результатів, інші, навпаки, аби завадити цьому.

Незабаром Путін приїжджає до Японії з державним, звичайно, візитом. Ось як написав у своєму блозі відомий політик, ненависник України, Едуард Лімонов: «Путін твердо знає, що російська громадська думка буде з тривогою стежити за його візитом. І якщо він зробить хоча б крок в сторону вирішення долі островів на користь Японії, втратить весь політичний капітал, придбаний ним в результаті возз'єднання Криму з Росією».

Отже, як не дивно, для українців теж цікавим буде візит до Японії російського лідера...

Сергій ВІТЕР, оглядач видання «Суспільний кореспондент»

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?